2014-03-20 / Local & State

Jury List

The president judge and jury commissioner drew from the jury wheel the following names for the April 21, 2014, jury selection. Prospective jurors need to report to the courthouse at 8:30 a.m. on this date. Kenneth Atherton,

McConnellsburg Maxine Barton,

Crystal Spring Billie Beatty, Needmore Shannon Blanchard,

Warfordsburg Victoria Bogetti,

Harrisonville Amanda Bookheimer,

McConnellsburg Mark Bradshaw, Needmore Lamont Brady,

Big Cove Tannery Robert Bussard, Needmore Terry Buterbaugh,

Three Springs Stella Carbaugh,

McConnellsburg Norman Carr, McConnellsburg Carol Christy, McConnellsburg Jill Cline, Waterfall Susan Covalt, Needmore Lisa Culler, McConnellsburg Alan Davis, Mercersburg Darius DeShong, Hustontown Shawnee Deshong,

Harrisonville Timothy Deshong,

McConnellsburg Rosemarie Diehl,

Big Cove Tannery Jennifer Elliott,

Three Springs Mandy Exline, Mercersburg David Fagley, Needmore Catherine Fant,

Big Cove Tannery Jesse Farling, Big Cove Tannery Brigitte Fechter, Needmore Martha Fisher, Warfordsburg James Flowers,

Warfordsburg Holly Garlock,

McConnellsburg Robert Garlock,

McConnellsburg Jamie Gelvin, Hustontown Ricky Gladhill Jr., Needmore Larry Gloyd, Warfordsburg Kimberly Golden, Warfordsburg Patty Gordon, Harrisonville Looknoo Hale,

Big Cove Tannery Gary Hann, Harrisonville Gerald Hann, Hustontown Dean Headley,

McConnellsburg Dorothy Henry, Fort Littleton Herman Hill, Needmore Shaaryn Hill, McConnellsburg Willard Hill, Needmore Allen Hollinshead,

McConnellsburg Cheryl Humbert,

Big Cove Tannery Lori Kendall, McConnellsburg John Kendall, McConnellsburg Judy Kinzer, Warfordsburg Rose Kirk, Warfordsburg W. Eugene Lake, Harrisonville Joe Landers, Big Cove Tannery Chad Lanehart, Warfordsburg Raymond Ling, Breezewood Oscar Long, McConnellsburg Donna Lynch, Warfordsburg Danny Mack, McConnellsburg Jesse Marlin, Waterfall Tracy McFadden,

McConnellsburg Jeffrey Mellott,

McConnellsburg Leon Mellott, Needmore Scott Mellott, Needmore Steven Mellott,

McConnellsburg Darren Mellott,

McConnellsburg Sandra Mellott, Needmore Laura Mickey,

McConnellsburg Carol Miller, Needmore Lori Miller, McConnellsburg Troy Miller, Hustontown Pam Peck, McConnellsburg Rodney Peck, Harrisonville William Peck, Big Cove Tannery Jared Peck, Wells Tannery Alice Peele, Needmore Arlene Pittman, Needmore Amanda Ramey,

McConnellsburg James Rohrer, Waterfall Betty Romig, Waterfall Daryl Scott, Harrisonville Dean Seville, McConnellsburg Harold Seville, McConnellsburg Jane Shaw, Needmore Stephanie Shives,

McConnellsburg Margaret Sipes,

McConnellsburg Vicki Sipes, McConnellsburg Toby Skiles, McConnellsburg Carol Smith, McConnellsburg Paula Smith, Warfordsburg Eric Souders, McConnellsburg Ella Spriggs, McConnellsburg Garey Sprowl, McConnellsburg Chris Stains, Hustontown Barry Stanley, Needmore Saundra Stoey, Waterfall Dianna Stotler, Needmore Larry Strait, Needmore Sandra Strait, McConnellsburg Pamela Strait, Fort Littleton Brian Sweger, Waterfall Martha Swope, Needmore Wanda Trail, Needmore Michael Trumpower, Needmore Althea Wagman, Fort Littleton Maxine Walker, Mercersburg L. Jeanne Ward, Warfordsburg Rebecca Ward, Warfordsburg Scott Webb, Wells Tannery Adam Weicht, Warfordsburg James Weller, McConnellsburg Janis Weller, Needmore Allen Wilt, Warfordsburg Barbara Wright, Wells Tannery Rita Wright, Wells Tannery Selita Wright, McConnellsburg Edgar Yates, Needmore David Yokum, Three Springs Julie Zeger, Harrisonville Brian Zimmerman,

Mercersburg

CENTRAL FULTON

Breakfast

Monday, March 24: bagel with spreads or assorted cerals with toast, assorted fruit, juice, fresh fruit or canned fruit, choice of milk.

Tuesday, March 25: breakfast pizza or assorted cereals with toast, assorted fruit, juice, fresh fruit or canned fruit, choice of milk.

Wednesday, March 26: egg and cheese burrito or assorted cereals with toast, assorted fruit, juice, fresh fruit or canned fruit, choice of milk.

Thursday, March 27: waffle with syrup or assorted cerals with toast, assorted fruit, juice, fresh fruit or canned fruit, choice of milk.

Friday, March 28: cheese omelet with muffin or assorted cereals with toast, assorted fruit, juice, fresh fruit or canned fruit, choice of milk.

Elementary Lunch

Monday, March 24: popcorn chicken with whole grain roll, hot ham and cheese sandwich, steamed peas, fresh carrots, mixed fruit, choice of milk.

Tuesday, March 25: nachos grande, barbecue pork sandwich, corn, romaine salad, fresh apple, choice of milk .

Wednesday, March 26: corn dog, beef burrito in a soft tortilla, baked beans, fresh celery sticks, banana pudding, choice of milk.

Thursday, March 27: french toast sticks with sausage, grilled chicken and cheese wrap, hash brown potatoes, cherry tomatoes, pineapple tidbits, choice of milk.

Friday, March 28: cheese pizza, stir fri day over brown rice, steamed broccoli, fresh cucumber slices, mandarin oranges, choice of milk.

High School Lunch

Monday, March 24: popcorn chicken with dinner roll, hot ham and cheese on a pretzel roll, peas, fresh carrots, peach slices, choice of milk.

Tuesday, March 25: nachos grande, steak and cheese flatbread, corn, romaine salad, mixed fruit, choice of milk.

Wednesday, March 26: corn dog, beef burrito in a soft tortilla, baked beans, fresh celery sticks, applesauce, choice of milk.

Thursday, March 27: breakfast for lunch, french toast sticks with sausage, ham, egg and cheese bagel, hash brown potatoes, cherry tomatoes, fresh orange wedges, choice of milk.

Friday, March 28: cheesestick dippers with sauce, toasted meatball sub with cheese, steamed broccoli, fresh cucumber slices, fresh banana, choice of milk.

Return to top