2011-09-22 / Sports

Path Valley Results

9-17 results

4-Cylinder Thunder Car: 1. Justin Rasp (McConnellsburg), 2. Raymond Middaugh, 3. D.J. Keefer, 4. Kyle Martin, 5. Raymond Moore, 6. Tom Crum, 7. Justin Bucher, 8. Jeremy Moore, 9. Paul Beall, 10. Dalton McQuade.

6-Cylinder Strictly Stock: 1. Gary Guise (Biglerville), 2. Chad Earnst, 3. Wendy Anderson, 4. Ben Morrow.

8-Cylinder Strictly Stock: 1. Tony Verno (St. Thomas), 2. Joe Daywalt, 3. Ray Duffy, 4. Austin Johnson.

270cc Micro Sprint: 1. Bryce Stephens (Huntingdon), 2. Sean McAndrew, 3. Mason Peters, 4. Skeet Hockenbrock, 5. Bob Garvey, 6. Cory Shifflett, 7. Jason Houtz, 8. Ben Houtz, 9. Don Roush, 10. Tyler Reich, 11. Eric Forsythe, 12. Cody Hackenberry, 13. Devin Gundrum, 14. Jerry Palm, 15. Jack Thorthan.

Legend Car: 1. Scott Gobrecht (New Oxford), 2. Bill Diehl, 3. Harlon Leppo, 4. Bob Stough, 5. John Hall, 6. Rick Miller, 7. Tim Henry, 8. Lucas Montgomery, 9. Greg Burd, 10. Brent Marquis, 11. Scott Spidle, 12. Randy Fetterolf, 13. Nathan Fisher, 14. Ed Trump, 15. Chris McKinney, 16. Farris Fraine, 17. Mark Roberts.

Street Stock: 1. Jason Schmidt (Lewistown), 2. Boyd Brode, 3. Dave Brown, 4. Greg Moore, 5. Ken Singer, 6. Devin Whitsel, 7. Brad Long, 8. Robert Williamson.

4-Cylinder Strictly Stock: 1. Justin Williamson (Orbisonia), 2. Aaron Swope, 3. Andrew Benson, 4. Ron Swope, 5. Steven Jacobs, 6. Gary Guise, 7. Josh McQuart, 8. Matt Duvall, 9. Kurt Knepper, 10. Shawn Fessler, 11. Rick Woomer.

Mini Stock: 1. Troy Cramer (Shade Gap), 2. Cody Kershner, 3. Phil Boden, 4. Kip Martin.

9-16 results

600cc Micro Sprint: 1. Tim Dietz (Hanover), 2. Tyler Walton, 3. Jim Young, 4. Dwayne Gutshall, 5. Geoff Gill, 6. Skylar Fekner, 7. Kenny Edkin, 8. Jeff Stelter, 9. Darrin Kauffman, 10. Ron Lewis, 11. Spencer Wassilewski, 12. Mick Dagostino, 13. Paul Edkin, 14. Chadler Leiby DNS: Timmie Barrick, Garrett Bard.

4- Cylinder Thunder Car: 1. D.J. Keefer (Mc- Connellsburg), 2. Nathan Shaw, 3. Justin Rasp, 4. Tom Crum, 5. Bill Kennedy, 6. Robert Mc- Quade, 7. Chase Shaw, 8. Josh Walstrum, 9. Dalton McQuade.

305 Sprint: 1. Steve Kenawell (Hollidaysburg), 2. Gary Zimmerman, 3. Eric Mathiot, 4. Joe Smith, 5. Matt Mountz, 6. Mark Watkins, 7. Ricky Leonard, 8. Tyler Lebo, 9. Bobby Maztingo, 10. George Riden.

Late Model: 1. Wes Bonebrake (Hagerstown), 2. Tim Fedder, 3. George Dixon, 4. Sean Merkel, 5. Brad Kling, 6. Dave Leidy, 7. Kyle Merkel, 8. Roger Laughlin, 9. Steve Bailor, 10. Carl Smith, 11. Ken Yoder, 12. Kris Eaton, 13. Dan Sollers, 14. Ralph Morgan.

Mini Stock: 1. Mark Grove (Chambersburg), 2. Frankie Gordon, 3. Denny Cramer, 4. Frank Gordon, 5. Rusty Garlock, 6. Ronnie Garlock, 7. Gary Newell, 8. Gary Garner, 9. Jackie Gordon.

270cc Micro Sprint: 1. Colby Dice (Chambersburg), 2. Levi Peck, 3. Jerry Palm, 4. Craig Myers, 5. Jason Houtz, 6. Adam Warner, 7. Tyler Reich, 8. Tony Curtorillo, 9. Cory Myers, 10. Larry Straw, 11. C. J. Heinig.

Coming up next weekend: Friday, September 23: 270cc and 600cc Micro Sprints, 4-Cylinder Thunder Cars, Mini Stocks, 305 Sprints and Super Stocks (driver autograph and fan

appreciation night). Saturday, September 24: Strictly Stocks, 270cc Micro Sprints, 4-Cylinder Thunder Cars, Mini Stocks and Legend Cars.

Return to top