2011-08-18 / Local & State

FR Elementary Room Assignments

Red Birds

Mrs. Gabrielson

Ashlyn Baker, Oran Bishop, Carley Brady, Collen Drenning, Gretchen Fleming, Timothy Foor, Noah Hess, Rachel Horton, Faith Kling, Clayton Knepper, Conner McClure, Quentin Maldonado, Miranda Mellott, Kadee Oakman, Kaylee Oakman, Dalton Ramsey, Emma Skiles, Walter Snyder, Haley Taylor, Peyton Taylor, Mykenzie Vinson.

Kindergarten

Mrs. Cooper

Nathanial Brown, Carlee Drenning, Obadiah Fittery, McKenzie Golden, Gage Kling, Ayven Larson, Donavin Loreman, Sarah Grace Lynn, George McMullen, Ethan McQuait, Daven Oakman, Taylor Small, Katelynn Smalley, Ellis Taylor.

Kindergarten

Mrs. Yablonski

Lexi Buterbaugh, Caven Clark, Landon Collins, Zachary Everhart, Gracie Foster, Owen Henry, Regan Henry, Camryn Horne, Nolan Mellott, Rosalyn Remeikas, Brenna Snyder, Riley Waters, Brandon Watkins, Jordan Zeger, Cole Zenoble.

First Grade

Mrs. McClain

Kayla Baker, Kaden Black, Madison Clippinger, Abigail DeShong, Morgan DeShong, Ashton Golden, Kaden Hockenberry, David Knepper, Isaac Kuhn, Riley Maldonado, Porter McMath, Sarah Schepis, Brady Skinner, Carly Skinner, Cassidy Tomlinson.

First Grade

Mrs. Stoudnour

Douglas Baker, Haley Baughman, Jenna Brumbaugh, Dorion Clapsadle, Jade Claycomb, Alyssa Fittry, Loreli Fleming, Shayne Gelvin, Jonathan Kellogg, Riley Mellott, Jacob Mumma, Andrew Seville, Colt Souders, Heidi Strait, Susan Thomas.

Second Grade

Mrs. Gingerich

Kasey Brown, Olivia Henry, Zachary Henry, Kaelonni Lashinsky, Skyler Loreman, Haiden Martz, Shianne Mc- Fadden, Mary Ellen Scanlon, Nickolas Schenck, Kaden Small, Douglas Tho-mas, Katie Waite.

Second Grade

Miss Sakala

Jesse Brady, Megan Clippinger, Emily Covert, Kenneth Dishong, Alayah Gelvin, Logan Hoffman, Brady Martz, Brooke Martz, Andrea McDaid, John Poffenberger, Lance Smith, Joshua Walker, Ruthie Wilt.

Third Grade

Mrs. Cromer

Riley Black, Matthew Clippinger, Ethan Dodson, Jesse Doney, Sumer Fraker, Emma Gelvin, Ciersten Gladfelter, Jayme Kling, Kadin Kuhn, MaKenna Maldonado, Quincy McMath, Olivia Mitchell, Ciersten Myers, McKenna Roher, Austin Sigel, Braelyn Snyder, Sarah Walker, Brynn Wilhide.

Third Grade

Mrs. Seville

Deaccon Claycomb, Taylor Collins, Grace Covert, Cody Gearhart, Rain Gelvin, Madison Hays, Caden Henry, Haley Hiles, Brianna Kann, Payton Kendall, Arley Knepper, David Lynn, Alexis Myers, Asher Shafer, Hannah Skiles, Trayben Strait, Faith Suders.

Fourth Grade

Mrs. Bakner

Dontay Barthel, Jocelyn Baughman, Codi Brown, Haley Dodson, Sierra Everhart, Tyler Foor, Nicholas Goshorn, Shelby Harnish, Holden Lupey, Micah Peffer, Nicholas Reyan, Shane Schepis, Olivia Seville, Mollee Sipes, Harlie Strait.

Fourth Grade

Miss Gallagher

William Bennage, Logan Bickel, Nevaeh Boden, Koby Hoffman, Mdison Hoover, Chauna Laemmermann, Lyleigh Larson, Wyatt Mc- Gowan, Abigail Mellott, Brandon Mellott, Kirk Metzner, Lilian Smith, Tabatha Thomas, Olivia Tomlinson, Nathaniel Wilt.

Fifth Grade

Mrs. Parson

Mara Broadwater, Zoe Cutchall, Logan DeShong, Justin Garman, Samantha Henry, Kole Kendall, Brenden Lupey, Hunter Martz, Kaleb Mellott, Madison Roher, Levi Truax, Caleb Voegel, Brianna Waters, Nolan Wilt, Ethan Wright.

Fifth Grade

Mrs. Plummer

Ryan Fittry, Caleigh Gladfelter, Destiny Grove, Gray-son Hall, Chloe Harrison, Faith Kennedy, Hunter Kerlin, Dakota Martz, Casey McQuait, Jasmine Richards, Brian Scanlon, Trinity Strait, Madison Sullivan, Payton Watkins, Barbie Weese.

Sixth Grade

Ms. Duvall

Katelyn Doney, Grant Foster, Hunter Fraker, Brycen Hohman, Sierra Kann, Ricky Keeseman, Joshua Kellogg, Nathan Loreman, Marlana Metzner, Madeline Miller, Alexis Seville, Kevin Stallman, Tristin Strait, Skyler Walker, Dalton Zeger.

Sixth Grade

Mrs. Bistline

Michael Black, Talon Blair, Mara Brumbaugh, Kyra Duvall, Lena Duvall, Anthony Goshorn, Benjamin Harnish, D’Amonte Loreman, Steven Lynn, Olivia McElwee, Hayden Mitchell, Denver Oakman, Bow Ramsey, Courtney Schoen, Lane Ulsh, Derek Worthing.

Return to top