2011-06-23 / Sports

Path Valley Results

305 Sprint (makeup from 5/20): 1. Matt Mountz (Reading), 2. Jim Kennedy, 3. Kyle Lloyd, 4. Marcus Defreitas, 5. Tyler Lebo.

270cc Micro Sprint: 1. Bryce Stephens (Huntingdon), 2. Sean McAndrew, 3. Jason Houtz, 4. Tyler Snook, 5. Tyler Reich, 6. Cory Shifflett, 7. Tim Trumpower, 8. Curtis Brown, 9. Eric Forsythe, 10. Don Roush.

4-Cylinder Strictly Stock: 1. Justin Williamson (Orbisonia), 2. Ron Swope, 3. Aaron Swope, 4. Devin Whitsel, 5. Steven Jacobs, 6. Garrett Watkins, 7. Shawn Fessler.

4-Cylinder Thunder Car: 1. Justin Rasp (McConnellsburg), 2. Kyle Martin, 3. Jacob Carbaugh, 4. Jeremy Moore, 5. Rusty Garlock, 6. Raymond Middaugh.

6-Cylinder Strictly Stock: 1. Gary Guise (Biglerville), 2. Cory Wagner, 3. Ryan Brown.

8-Cylinder Strictly Stock: 1. Ray Duffy (Hustontown), 2. Jacob Hileman, 3. Tony Verno, 4. Austin Johnson, 5. Michael Jack, 6. Joey Burdge.

305 Sprint: 1. George Riden ( Dauphin), 2. Matt Mountz, 3. Billy Ney, 4. Tyler Lebo, 5. Jim Kennedy, 6. Joe Smith, 7. Bobby Maztingo, 8. Vance Berry, 9. Kyle Lloyd.

600cc Micro Sprint: 1. A.J. Bast (Tower City), 2.Shelby Rowles.

Street Stock: 1. Dave Brown (Hopewell), 2. Danny Atherton, 3. Bill Henney, 4. Rich Swope, 5. Keith Russell, 6. Boyd Brode, 7. Greg Moore, 8. John Welch, 9. Todd Goss, 10. Emory Covert, 11. Ken Singer.

Coming up: 6/24: 270cc and 600cc Micro Sprints, 4- Cylinder Thunder Cars, Mini Stocks and Super Stocks.

6/27: 600cc Micro Sprint Speedweek plus 270cc Micro Sprints and Sidewinders.

Results for 6/17

Sidewinder ( makeup from 5/20): 1. Mark Hendershot (Hagerstown), 2. Zack Overmiller, 3. Seth Kearchner, 4. Rohan Beasley, 5. Reed Salony, 6. Joe Robertson, 7. Mike Zielonis, 8. Rich Halter, 9. Donnie Hendershot, 10. Brandon Yarlett.

270cc Micro Sprint: 1. Colby Dice ( Chambersburg), 2. Sean McAndrew, 3. Levi Peck, 4. Jason Houtz, 5. Bryce Stephens, 6. Tyler Reich, 7. Jacob Shatz, 8. Adam Warner.

600cc Micro Sprint: 1. Tyler Walton (Mifflintown), 2. Jim Young, 3. Devina Magni, 4. Brian Sherrill, 5. Spencer Wassilewski, 6. Cheyene Topper, 7. Darrin Kauffman, 8. Jimmy Brookens, 9. John Baker, 10. Hannah Riser, 11. Chandler Leiby.

Late Model: 1. Andy Fries ( Mercersburg), 2. Brad Kling, 3. Steve Bailor, 4. Roger Laughlin, 5. Kyle Wiser, 6. Dan Sollers, 7. Ken Yoder.

Sidewinder: 1. Tyler Walton (Mifflintown), 2. Seth Kearchner, 3. Jim Young, 4. Jason Stahl, 5. Joe Robertson, 6. Mike Zielonis, 7. Rohan Beasley, 8. Reed Salony, 9. Mark Hendershot, 10. Donnie Hendershot, 11. Brandon Yarlett, 12. Chris Crull, 13. Jason Eisenhart.

4-Cylinder Thunder Car: 1. Justin Rasp (McConnellsburg,), 2. D.J. Keefer, 3. Bill Kennedy, 4. Josh Walstrum, 5. Nathan Shaw, 6. Denny Cramer, 7. Josh Michael, 8. Caleb Clemens, 9. John Rasp, 10. Robert McQuade.

Mini Stock: 1. Kenny Hill ( Blairs Mills), 2. Dave Friedrich, 3. Frankie Gordon, 4. Eric Seibert, 5. Frank Gordon, 6. Gary Newell, 7. John Stoll Jr., 8. Larry Duvall, 9. Travis Semple, 10. Shaun Patterson, 11. Rusty Garlock.

Return to top