2010-08-12 / Local & State

SF Elementary Room Assignments

KINDERGARTEN

Mrs. Baker – 215

Kirkland Barton, Brody Cirtwell, Megan Clark, Halie Day, Tyler Gipe, Andrew Golden, Evelyn Golden, Chloe Gordon, Dominick Heinbaugh, Brenden Mc- Quait, Olivie Mellott, Terry Miley, Logan Moore, Kile Pierce, Damien Quarry, Isaiah Schooley, Sarah Stone, Alayja Strait, Joseph Van- DerBos.

Mrs. Leader – 211

Samantha Ashkettle, Thomas Brown, Karter Copeland, Mason Fischer, Christopher “Dane” Harvey, Hannah Hixon, Jayden Holmes, Rachel Hull, Alexis Kielek, Zoe Layton, Dulce Lopez, Rylea Lynch, Joshua Morgan, Logan Pelton, Catherine Smith, Emma Smith, Emma Strait, Mareshah Srait, Dillon Tritle, Jacob Younker, Trayton Younker.

Mrs. Strait – 213

Issa Babington, Joseph Bryan, Jenna Dere, Kasey Fitz, Jacob Golden, Evan Greene, Tristin Hawkins, Orion Heller, Angel Henry, Elias Johnson, Saylor Lampley, Destry Mellott, Riley Mellott, Leah Plessinger, Lillian Schriever, Brian Sullivan, Ryan Whipp, Gavin Williams, Emma Wilson, Gavan Wilson, Logan Wilt.

FIRST GRADE

Mrs. Gates – 205

Adam Ashkettle, Autumn Blanchard, Austin Bohrer, Abigail Bussard, Arianna Dugger, Clayton Freeland, Kalyn Fox, Austin Golden, Gavin McAllister, Charity Mellott, Corinne Mellott, Justin Mellott, Madison Sexton, Ciara Stroh, Serenity Swope, Hunter Unger, Justin Wetzel, Madison Wilt.

Mrs. Peachey – 201

Marta Bahrenburg, Morgan Cejka, Jilliann Dias, Jonathan Dugger, Justin Fandl, Joey Fechter, Haylee Fischer, Carter Hixon, Derrick Hixon, Nathan Layton, Brendan Miller-Hess, Baylee Morris, Tyler Mosemann, Zachary Price, Kierra Ragland, Lucas Rhoades, Tanner Ritz, Sean Rivera, Stephen Voight.

Mrs. Salabie – 203

Sinalei AhLoe, Rebekah Ashkettle, Katelyn Bard, Shawna Barton, Nicholas Brown, Noah Clark, Kyle Decker, Aleigha Harter, Eli Hinish, Garrett Lambert, Kirsten Mellott, Avery Pittman, Rylan Ritz, Jeffrey Rohm, Carson Ruppenthal, Caroline Sears, Carly Shives, Holden Stotler, Emilia White.

SECOND GRADE

Mrs. Brumbaugh – 206

Levi Barnard, Hannah Bolden, Carter Burch, Alissa Buterbaugh, Caleb Elder, Warren Evans, Emma Farris, Kylie Golden, Kyrsten Golden, Sean Gordon, Sydney Howell, Ava Hull, Kayla Johnson, Evan Jones, Hailey Mellott, Matthew Reed, Alexis Rhoades, Abigail Silver, Adryan Shives, Airan Spessard, Logan Trail.

Mrs. Knox – 202

Hannah Barnard, Rachel Bradshaw, Able Deneen, Emily Eader, Ethan Eader, Carson Elbin, Kaelynn Estrada, Laci Exline, Abigail Fischer, Zachary Golden, Mercedes Gordon, Grace Gregory, Jillian Hiller, Ivy Hixon, Grant Hyatt, Nicole Jordon, Liam Lavoie, Sierra McDonald, Kenadee Morton, Cheyenne Swope.

Mrs. Shade – 204

Anthony Atkins, Julia Barnhart, Zoey Brewer, James Brown, Kayleigh Cirtwell, Logan Desaulniers, Jaclyn Dias, Dawson Douglas, Lucas Fitz, Colton Golden, Aliah Iden, Emily Keefer, Sarahann Metzdorf, Cheyenne Risbon, Isaac Schooley, Mikayla Shaw, Peyton Sprout, Mason Stone, Lauren Varner, Jacob Zirkle.

THIRD GRADE

Mrs. DeShong – 224

Chloe Bixhop, Christy Blake, Morgan Clark, Catherine (Brooke) Clopper, Frank Evans, Elizabeth Flaherty, Riley Francis, Austin Golden, Austin Greene, McKenzie Leasure, Christopher “C.J.” Moore, Grace Mosemann, Marita Murray, Peyton Pittman, Kailee Riley, Skye Ritz, Vaughn Shaw, Quinton Spade, Jacob Stocker, Hailee Strait, Joseph Warrenfeltz, Colby Whiteside, Joseph Young, Tyler Youngblood.

Mrs. Hoffner – 226

Tavita AhLoe, Brent Barnhart, Ethan Clark, Hannah Day, Jacob Farris, Isaac Fitz, Jaicey Hinish, Bruce Hoopengardner, Brooke Jordan, Makenzie Mellott, Dayton Pelton, Reanna Rice, Kieran Ritz, Hailie Ruppenthal, Mikayla Shives, Nathan Smith, Kerrigan Strait, Tyler Swope, Kristen True, Joseph Weltz, Honor Whiteside, Lee-Allen Wigfield, Devon Williams, Cynthia Zahm.

Mrs. Wright – 228

Christian Bachelder, Lillie Briggs, Kaleah Cowan, Leon Estrada, Madison Golden, Liam Grabowski, Jalyn Hann, Lydia Hiller, Lindsey Hollenshead, Alex Janse, Tessa Mcllister, Lexus Mc- Closkey, Haley McFadden, Dylan Melton, Hailey Mills, Raymond “Tracy” Plessinger, Shae Ritz, Andrew “A.J.” Smith, Joshua Stocker, Gabriel Stotler, Paige Travis, Sylas Yox, Lane Younker, Elijah Zirkle.

FOURTH GRADE

Mrs. Brambley – 223

Myia Allison, Solena Babngton, Ellie Bohrer, Matthew Bohrer, Samantha Bolden, Bailey Burkett, Jake Dias, Megan Duvall, Hunter Golden, Myka Kline, Jarrett Mellott, Cheyenne Miller, Gracey Morton, Donovan Russell, Ava Shell, Makaylee Smith, Andrue Spessard, Erika Stanley, Joseph “Joey” White, Nichole Youngblood.

Mrs. Conley – 227

Joshua Beale, Glenn Briggs, Mark Cain, Mikayla Carnahan, Connor Elbin, Drew Gordon, Paige Harris, Hannah Keefer, Ethan Pelton, McKenzie Powell, Cierra Ray, Krysten Risbon, Cooper Ritz, Kaliegh Smith, Eli Strait, Ellie Strait, Jacob Strait, Raymond Truax, Ashley True.

Mrs. Whiteside – 225

Trevor Akers, Emily Bard, Katie “Katherine” Bard, Jessie Covalt, Kiersten Ebersole, Rachel Fechter, Trevor Hendershot, Kenzi Hinish, Willow Hixon, Charity Kline, Sarah Miller, Eden Myers, Ryan Peck, William Pittman, Casey Spade, Nicholas Sumner, Nathanael Voight, Dillon White.

FIFTH GRADE

Mrs. Flaherty – 101

Virginia Arrivillaga, Michael Barnard, Hannah Bishop, Catey Cain, Eaven Gordon, Ashlyn Gregory, Alison Hendershot, Matthew Johnson, Donald Kinzer, Krista Krepps, Stone Lampley, Shianne Lanehart, Logan Lavoie, Allyson Layton, Ariel Mellott, Brady Morton, Hunter Myers, Zoie O’Neal, Nickolas Shaffer, Gavin Shetler, Kevin James Smith, Tyler Unger, Preston Valentine.

Mrs. Smith – 105

Janelle Appel, Tanner Barton, Heaven Bradley, Mariah Brown, Kaelani Castle, Isaiah Clark, Ashley Dulaney, Russell Evans, Karli Fitz, Liam Flaherty, Jerrica Grance, Cameron Grossnickle, Cole Koontz, Preston Libert, Branden Lynch, Sage Minteer, Megan Reed, Zachry Scott, Kalie Spade, Evan Wachter, Macey Ward, Elizabeth Warrenfeltz.

Mr. Truax – 103

Jeremiah Ashkettle, Samantha Baer, Ashley Barnard, Nicholas Bell, Nathanial Bohrer, Alexander Bradshaw, Isabellaclark Devin Burch, Devin Clark, Trinity Compton, Ethan Golden, Cooper Grove, Alexis Jones, Chulete Kendall, Lauren “Nikki” McNemar,

Isarel Morales, Kierstyn Morton, Mitchell Potter, Madison Spade, Calli Starliper, Dalton Strait, Kody Ward.

SIXTH GRADE

Mr. Ickes – 102

Cheyenne Anderson, Colton Ashkettle, Madison Baker, Tiara Bard, Emily Bradshaw, Tyler Clingerman, Calvin Dugger, Drew Hann, Emily Howell, Ashley Laders, Jacob Murray, Abbagail Peck, Erin Post, Devan Powell, Winston Ray, Tavia Remsburg, Cody Ritchey, Cassidy Shives, Janey Snyder, Kyle Strait, Hannah Swindell, Gabrielle Voight, Karlie Ward, Shawn Weltz, Nigel Whitson, Timothy Wright.

Mrs. Leese – 106

Jacob Arentz, Sterling Bard, Courtney Barton, Christopher Dere, Brendan Farris, Morgan Fitz, Dylan Gordon, Shawn Harris, Lexie Jessee, David Kegg, Kelsie Kendall, Destiny Kline, Sierra Lashley, Steven Miller, Bryanna Miller-Hess, Olivia Mottern, Carl Potter, Mat-thew Schreiber, Aaron Sigel, Zachary Sigel, Jacob Silver, Kyle Smith, Destini Swisher, Chase Varner, Kaetlyn Wertz, Hollie Williams, Amber Wilson, Joshua Ziemba.

Mrs. Myers – 104

Ashley Bard, Zachary Barnard, Dylan Bishop, Jacob Bohrer, Katelyn Day, Jenna Dias, Tanner Elbin, Morgan Fling, Brent Golden, Allison Grimmett, Erica Hoffman, Tasheena Keller, Megan Koontz, Luther Murray, Lindsey Palmer, Elisha Powell, Fallon Ritz, Ausin Schriever, Levi Shank, Mikaela Sprout, Andrea Sumner, Hope Swope, Matthew Swope, Benjamin Voight, Shaelyn Wawro, Gavin Wills, Christopher Wilson.

Return to top