2009-08-20 / Local & State

FR Homeroom Assignments

RED BIRDS

Mrs. Gabrielson

Douglas Baker, Kayla Baker, Haley Baughman, Kaden Black, Dorion Clapsadle, Caven Clark, Madison Clippinger, Abigail DeShong, Jeremiah Doyle, James Dunn, Alyssa Fittry, Loreli Fleming, Shayne Gelvin, Ashton Golden, Nathan Hogue, Jonathan Kellogg, David Knepper, Isaac Kuhn, Harry Lutzow, Porter McMath, Riley Maldonado, Jacob Mumma, Marisa Ramsey, Sarah Schepis, Danielle Schooley, Rachel Schooley, Andrew Seville, Cameron Shore, Carly Souders, Colt Souders, Ciara Vodzak.

KINDERGARTEN

Mrs. Cooper

Lillian Anderson, Jesse Brady, Megan Clippinger, Kenneth Dishong, Ryan Glass, Skyler Loreman, Brady Martz, Andrea Mc- Daid, Shianne McFadden, Joseph Mellott, Brendon Saylor, Nickolas Schenck, Kaden Small, Lance Smith.

Mrs. Yablonski

Kasey Brown, Emily Covert, Alayah Gelvin, Olivia Henry, Zachary Henry, Logan Hoffman, Kaelonni Lashinsky, Brooke Martz, Haiden Martz, Lilia Miller, John Poffenberger, Mary Scanlon, Douglas Thomas II, Katie Waite.

FIRST GRADE

Miss Drake

Grace Covert, Chelsie Downin, Cody Gearhart, Emma Gelvin, Madison Hayes, Caden Henry, Haley Hiles, Olivia King, Jayme Kling, Arley Knepper, Angel Martz, Alexis Myers, Ciersten Myers, McKinna Roher, Chey-enne Strait, Sebastian Truax, Brynn Wilhide, Esther (Ruthie) Wilt.

Mrs. McClain

Breona Baughman, Riley Black, Matthew Clippinger, Taylor Collins, Ethan Dodson, Jesse Doney, Summer Fraker, Rain Gelvin, Payton Kendall, Kadin Kuhn, Holden Lupey, Quincy Mc- Math, McKenna Maldanodo, Asher Shafer, Hannah Skiles, Braelyn Snyder, Carly Steigerwald, Trayben Strait, Faith Suders.

SECOND GRADE

Mrs. Gingerich Dontay Barthel, Logan Bickel, Codi Brown, Hailey Dodson, Sierra Everhart, Madison Hoover, Abigail Mellott, Brandon Mellott, Chad Pack, Micah Peffer, Shane Schepis, Mollee Sipes, Harlie Strait, Dylan Taylor, Tabatha Thomas, Reece Zittle.

Miss Sakala

Jocelyn Baughman, William Bennage, Tyler Foor, Ryan Glass, Nicholas Goshorn, Coby Hann, Shelby Harnish, Koby Hoffman, Chauna Laemmermann, Hanna Lutzow, Wyatt McGowan, Nicholas Reyan, Olivia Seville, Cassie Sheeder, Robbie Sheffield- Bannister, Nathanel Wilt.

THIRD GRADE

Miss Knepper

Aislynn Baugher, Matthew Beightol, Hailey Bottenfield, Mara Broadwater, Zoe Cutchall, Logan DeShong, Justin Garman, Grayson Hall, Kole Kendall, Faith Kennedy, Hunter Kerlin, Dakota Martz, Kaleb Mellott, Payton Watkins, Nolan Wilt.

Mrs. Seville

Elijah Cooper, Ryan Fittry, Destiny Grove, Samantha Henry, Brenden Lupey, Hunter Martz, Matthew Martz, Casey McQuait, Madison Roher, Brian Scanlon, Trinity Strait, Levi Truax, Caleb Voegel, Brianna Waters, Barbie Weese, Ethan Wright.

FOURTH GRADE

Miss Gallagher

Michael Black, Talon Blair, Mara Brumbaugh, Kyra Duvall, Lena Duvall, Grant Foster, Hunter Fraker, Anthony Goshorn, Brycen Hohman, Kylee Hoover, Rickey Keeseman Jr., Courtney Schoen, Derek Worthing, Dalton Zeger.

Mrs. Bakner

Katelyn Doney, Benjamin Harnish, Joshua Kellogg, D'Amonte Loreman, Damian Mellott, Madeline Miller, Hayden Mitchell, Denver Oakman, Bow Ramsey, Alexis Seville, Kevin Stallman, Tristin Strait, Lane Ulsh.

FIFTH GRADE

Mrs. Parson

Tanner Baughman, Kelsey Beavers, Grace Ford, Owen Gilbert, Logan Grubb, Nathan Loreman, Ashley Martz, Kristina Parsons, Tessa Romig, Aaron Schepis, Amber Stoey, Jaylyn Strait, Keifer Suders, Shelby Suders.

Mrs. Plummer

Matthew Bookheimer, Matthew Brown, Jackson Chilcote, Michael Fleck, McKenzie Gelvin, Matthew Gracey, Olivia Hall, Colton Hann, Lane Kendall, Michaela Martz, Maiah Mellott, Bridgette Ritchey, Dylan Varney, Lilith Wilt.

SIXTH GRADE

Mrs. Bistline

Arica Carbaugh, Chayla Edwards, Larissa Englert, Shania Grove, Brooke Keeseman, Ashley Leis, Justice Lynch, David Maldonado, Weylin Mitchell, Landon Mixell, Daniel Reyan, Jacob Scanlon, Tiffany Seville, Dustin Stoey, Wilhemina Wilt.

Mrs. Robinette/Duvall

Montana Bolinger, Casey Englert, Kyle Englert, Harley Fittry, Morgan Fraker, Bridgette Hoffman, Trey Kennedy, Michael Sechrist, Katelyn Shoemaker, Emilee Sipes, Emily-Joy Sipes, Brittany Truax, Malea Truax, Bryce Ulsh, Rachel Waite.

Return to top