2009-08-06 / Local & State

SF Homeroom Assignments

FIRST GRADE

Mrs. Gates

Anthony Atkins, Hannah Barnard, Kayleigh Cirtwell, Nation Ditch, Emily Eader, Ethan Eader, Carson Elbin, Emma Farris, Kyrsten Golden, Zachary Golden, Jillian Hiller, Ava Hull, Grant Hyatt, Evan Jones, Kirsten Mellott, Sarahann Metzdorf, Kenadee Morton, Kierra Ragland, Payton Sprout, Logan Trail, Jacob Zirkle.

Miss Molinick

Levi Barnard, Julia Barnhart, Hannah Bolden, Rachel Bradshaw, Carter Burch, Alissa Buterbaugh, Able Deneen, Dawson Douglas, Jonathan Dugger, Warren Evans, Kylie Golden, Sydney Howell, Nicole Jordan, Emily Keefer, Sierra McDonald, Matthew Reed, Cheyenne Risbon, Airan Spessard, Joshua Weidner.

Mrs. Peachey

Justice Allen, Zoey Brewer, Logan Desaulniers, Jaclyn Dias, Caleb Elder, Laci Exline, Lucas Fitz, Mercedes Gordon, Sean Gordon, Grace Gregory, Ivy Hixon, Liam Lavoie, Madison McCumbee, Alexis Rhoades, Isaac Schooley, Mikayla Shaw, Abigail Silver, Cheyenne Swope, Lauren Varner.

SECOND GRADE

Mrs. Brumbaugh

Christian Bachelder, Ethan Clark, Kaleah Cowan, Madison Golden, Jalyn Hann, Tessa McAlister, Dayton Pelton, Tracy Plessinger, Skye Ritz, Hailee Ruppenthal, A.J. Smith, Nathan Smith, Tyler Swope, Justin Thompson, Sylas Yos, Lane Younker, Cynthia Zahm, Elijah Zirkle.

Mrs. Knox

Tavita Ahloe, Brent Barnhart, Lillie Briggs, Frank Evans, Isaac Fitz, Elizabeth Flaherty, Austin Golden, Bruce Hoopengardner, Alex Jansen, Haley McFadden, Makenzie Mellott, Dylan Melton, Jacob Stocker, Kristen True, Nathaniel Voight, Honor Whiteside.

Mrs. Shade

Chloe Bishop, Christy Blake, Morgan Clark, Jacob Farris, Riley Francis, Brooke Jordan, McKenzi Leausre, Harley McCumee, C.J. Moore, Grace Mosemann, Peyton Pittman, Kailee Riley, Kieran Ritz, Vaughn Shaw, Hailee Strait, Joe Warrenfeltz, Devon Williams, Tyler Youngblood.

Mrs. Strait

Hannah Day, Liza Diffenderfer, Liam Grabowski, Lydia Hiller, Jaicey Hinish, Lindsey Hollenshead, Lexus McCloskey, Marita Murray, Shae Ritz, Mikayla Shives, Quinton Spade, Joshua Stocker, Gabriel Stotler, Kerrigan Striat, Joey Weltz, Colby Whiteside, Lee-Allen Wigfield, Brooke Clopper.

THIRD GRADE

Mrs. Deshong

Salena Babington, Emily Bard, Ellic Bohrer, Mark Cain, Mikayla Carnahan, Jake Dias, Hunter Golden, Drew Gordon, Trevor Hendeshot, Charity Kline, Cheyenne Miller, Ryan Peck, Mckenzie Powell, Cierra Ray, Kaleigh Smith, Makaylee Smith, Andrue Spessard, Nick Sumner, Paige Travis, Sarah Miller.

Mrs. Hoffner

Myria Allison, Katie Bard, Joshua Beale, Samantha Bolden, Glenn Briggs, Dustin Clay, Megan Duvall, Connor Elbin, Kenzi Hinish, Hannah Keefer, Myka Kline, Jarrett Mellott, Gracey Morton, Eden Myers, Ethan Pelton, William Pittman, Eli Strait, Ellie Strait, Jacob Strait, Ashley True, Nichole Youngblood.

Mrs. Wright

Trevor Akers, Bailey Burkett, Savannaha Clay, Jessie Covalt, Kiersten Ebersole, Rachel Fechter, Paige Harris, Willow Hixon, Hailey Mills, Ashley Morgan, Krysten Risbon, Cooper Ritz, Donovan Russell, Ava Shell, Casey Spade, Erika Stanley, Raymond Truax, Dillon White, Joey White.

FOURTH GRADE

Mrs. Brambley

Jeremiah Ashkettle, Michael Barnard, Alex Bradshaw, Mariah Brown, Kaelani Castle, Trinity Compton, Liam Flaherty, Cooper Grove, Chulete Kendall, Shianne Lanehart, Allyson Layton, Cole McCumbee, Zoie O'Neal, Mitchell Potter, Megan Reed, Zachary Scott, Kalei Spade, Tyler Unger, Kody Ward, Macey Ward.

Mrs. Conley

Tanner Barton, Hannah Bishop, Isabella Burch, Catey Cain, Devin Clark, Isaiah Clark, Ashley Dulaney, Ethan Golden, Jerrica Grance, Matthew Johnson, Alexis Jones, Cole Koontz, Branden Lynch, Andrea Morgan, Brady Morton, Karli Fitz, Kevin Smith, Nate Smith, Elizabeth Warrenfeltz.

Mrs. Whiteside Janelle Appel, Virginia Arrivillago, Ashley Barnard, Nick Bell, Heaven Bradley, Russell Evans, Eaven Gordon, Ashlyn Gregory, Alison Hendershot, Donnie Kinzer, Krista Krepps, Stone Lampley, Logan Lavoie, Kierstyn Morton, Hunter Myers, Gavin Shetler, Madison Spade, Dalton Strait, Evan Wochter.

FIFTH GRADE

Mrs. Flaherty

Tiara Bard, Dylan Bishop, Emily Bradshaw, Paige Faith, Morgan Fling, Dylan Gordon, Allison Grimmett, Madison Hamil, Erica Hoffman, Emily Howell, Lexie Jessee, Destiny Kline, Kierra McCumbee, Olivia Mottern, Erin Posdt, Carl Potter, Tavia Remsburg, Austin Schriever, Levi Shank, Cassidy Shives, Aaron Sigel, Jacob Silver, Kyle Smith, Janey Snyder, Mikaela Sprout, Benjy Voight.

Mrs. Smith

Jacob Arentz, Colton Ashkettle, Madison Baker, Sterling Bard, Zach Barnard, Courtney Barton, Tyler Clingerman, Dakota Cowgill, Katelyn Day, Christopher Dere, Jenna Dias, Calvin Dugger, Morgan Fitz, Destiny Gentry, Brent Golden, David Kegg, Ashley Landers, Jacob Murray, Elisha Powell, Hannah Swindell, Destini Swisher, Hope Swope, Shaelyn Wawro, Kate Wertz, Gaven Wills, Tim Wright.

Mr. Truax

Cheyenne Anderson, Ashley Bard, Madison Diffenderfer, Tanner Elbin, Brendan Farris, Drew Hann, Kelsi Kendall, Sierra Lashley, Luther Murray, Lindsey Palmer, Abby Peck, Devan Powell, Winston Ray, Fallon Ritz, Zachary Sigel, Kyle Strait, Andrea Sumner, Matt Swope, Chase Varner, Gabrielle Voight, Karlie Ward, Shawn Weltz, Hollie Wil-liams, Amber Wilson, Chris Wilson, Joshua Ziemba, Steven Miller.

SIXTH GRADE

Mr. Barkow

Kendra Appel, Levi Bageant, Gaven Barnhart, Tyler Bohrer, Zachary Clark, Garrett Cubbage, Jonah Golden, Owen Hawkins, Taylor Hyatt, Jacob Jessee, Jonathan Leasure, Clayton Lynch, Bradley McCusker, Courtney Mc- Fadden, Nathan I. Mellott, Sabastian Myers, Linsey Pryor, Kirsten Richards, Ariel Smith, Ayla Stotler, Eunice Strait, Sarah Wright.

Mr. Ickes

Jessica Bailey, Stephen Blankley, Makenzie Cowan, Levi Dixon, Kiersten Evans, Logan Faith, Bobby Jessee, Megan Koontz, Nick Mason, Porsha McCarty, Tiffany Mellott, Jill Palmer, Nathan Robinson, Zachary Russell, Bradlee Shank, Shaye Smartt, Devin Spade, Allison St. Clair, Wyatt Stevens, Brandon Swope, Victoria Tyler, Dakota Wagonbrenner, Aaron Williams.

Mrs. Leese

Collin Bard, Victoria Barnard, Logan Beatty, Jacob Bohrer, Brady Bolden, Lacey Bradshaw, Dillin Buterbaugh, Nick Cain, Cameron Crouse, Kaitlyn Kinzer, Peyton Koons, Katheryn Mc- Carthy, Nathan R. Mellott, Austin Miller, Lakyn Morton, Mikayla O'Neal, Daniel Rank, Trent Rider, Devin Runyon, Ryan Shank, Dakota Stnaley, Charity Strait, Deanna Sumner.

Return to top